Firma Artlux SA de CV powstała w Queretaro (Meksyk) w roku 1983, skupiając się od początku swojej działalności na produkcji wyrobów chemicznych.

Firma specjalizuje się w systemach izolacji i ochrony w przemyśle motoryzacyjnym. Jest pionierem w opracowywaniu i zastosowaniu elastomerów poliuretanowych i polimocznikowych, jako zabezpieczenia antykorozyjnego pojazdów i samochodów pick-up.

ROZWÓJ ARTLUX

Początki

W 1992 roku powstałą firma Artlux INC, z siecią sprzedażny w Dallas, USA oferując produkty polimocznikowe w sektorze motoryzacyjnym. Dzięki homologacji produktów rozpoczęła stosować swoją chemię we flotach globalnych firm takich jak FedEx i UPS.

W 1998 roku powstaje Artlux EUROPA, z ofertą systemów polimocznikowych dla budownictwa.  Misją jest unowocześnienie robót budowlanych, dzięki zastosowaniu wodoodpornych powłok o doskonałych właściwościach mechanicznych i odporności chemicznej.

Wizja

Ze względu na swoje właściwości polimocznik ma wręcz nieograniczony zakres możliwych zastosowań. Zaczęto go używać w elektrowniach jądrowych, w  branży elektrycznej , sektorze okrętowym, petrochemicznym. Artlux skupia się na rozwoju produktów, opracowywaniu nowych właściwości produkowanej chemii, która skutecznie bezie uzupełniała potrzeby nowych klientów i ich potrzeb.

Cel

Celem Artlux jest światowa pozycja lidera  w zakresie produkcji poliueratnowych powłok izolacyjnych. Stosując najnowocześniejsze procesy oraz  innowacyjną technologie, zamierza spełniać potrzeby rynku szczególnie mając na względzie poszanowaniem środowiska oraz korzyścią dla społeczności.

ACE Artcoat Efficient Systems / ACE by ArtCoat / Artlux Polska Poliuretany Polimoczniki Estery Winylowe Natryski Izolacje

Wybrani Klienci

wykorzystujący Poliuretany ArtCoat od ARTLUX w Europie i na świecie